Kazalište

Dolby Theatre

Kapacitet: 3.400
· Adresa: 6801 Hollywood Blvd, Hollywood, Sjedinjene Američke Države
Podijeli

Nadolazeći događaji

O lokaciji

Dolby Theatre jedno je od najprepoznatljivijih kazališta u Hollywoodu, projektirano kao velika pozornica za televizijske ceremonije, premijere, koncerte i scenske produkcije. Gledalište prima oko 3.400 posjetitelja, a objekt je globalno poznat kao mjesto održavanja dodjele nagrada Oscar. Prostrani interijeri i reprezentativni prostori prilagođeni su događanjima velikog formata.

Posebna pozornost posvećena je zvuku i slici: sustav Dolby Atmos koristi velik broj zasebno pogonjenih zvučnika kako bi stvorio precizan, višedimenzionalan zvučni doživljaj, dok raspored gledališta omogućuje dobru preglednost pozornice iz različitih sektora. Za većinu javnih događanja dostupni su punktovi s hranom i pićem, a organizacija prostora prilagođena je velikom broju posjetitelja.

Kazalište se nalazi unutar kompleksa Ovation Hollywood, na adresi 6801 Hollywood Blvd, Hollywood, Sjedinjene Američke Države. Garaža kompleksa ima ulaze s Highland Avenue i Orange Drive, dok se do ulaza u kazalište dolazi kroz Ovation Hollywood; obližnja stanica Hollywood/Highland pruža još jednu praktičnu mogućnost dolaska. Za širi pregled kretanja Hollywoodom i prometnih veza s ostatkom Los Angelesa korisno je pogledati informacije o gradu u nastavku.

O gradu: Hollywood

Hollywood, jedna od najpoznatijih četvrti Los Angelesa u Kaliforniji, globalni je simbol filmske, glazbene i zabavne industrije te prirodno odredište za posjetitelje koji dolaze zbog koncerata, predstava i drugih velikih događanja. Područje oko Hollywood Boulevarda okuplja povijesna kazališta, koncertne prostore i znamenitosti povezane sa svijetom zabave, dok su poznata mjesta poput Hollywood Bowla, Dolby Theatrea, Hollywood Palladiuma i Pantages Theatrea dio šire ponude koja Hollywood čini privlačnom bazom za boravak tijekom posjeta događaju. Velik izbor hotela, restorana, barova i sadržaja za večernji izlazak omogućuje jednostavno povezivanje događaja s ostatkom boravka u Los Angelesu.

Kretanje Hollywoodom olakšava Los Angeles Metro B Line, koja prolazi kroz stanice Hollywood/Western, Hollywood/Vine i Hollywood/Highland te povezuje četvrt s drugim važnim dijelovima Los Angelesa. Stanica Hollywood/Highland posebno je praktična za područje Dolby Theatrea i središnjeg Hollywood Boulevarda, dok Hollywood/Vine omogućuje jednostavan pristup Pantages Theatreu i okolnim sadržajima. Glavno željezničko čvorište je Los Angeles Union Station, s koje B Line vodi izravno prema Hollywoodu. Za putnike koji dolaze zrakoplovom važna međunarodna ulazna točka je Los Angeles International Airport (LAX), a LAX FlyAway povezuje zračnu luku s Union Stationom, odakle se putovanje prema Hollywoodu može nastaviti metroom.

Prije ili nakon događaja vrijedi prošetati Hollywood Boulevardom i Hollywood Walk of Fameom, razgledati TCL Chinese Theatre ili istražiti trgovine, restorane i zabavne sadržaje oko Ovation Hollywooda. Pogledi prema prepoznatljivom Hollywood Signu dodatno naglašavaju karakter četvrti, a obližnji Griffith Park i Griffith Observatory nude drukčiji doživljaj Los Angelesa i panoramske poglede na grad. Kombinacija povijesti zabavne industrije, znamenitosti, noćnog života i dobre prometne povezanosti čini Hollywood praktičnim mjestom za povezivanje koncerta ili drugog događaja s razgledavanjem jednog od najpoznatijih dijelova Kalifornije.

Smještaj u blizini

Na ovoj lokaciji trenutačno je dostupno malo direktnih ponuda. Širu ponudu apartmana i privatnog smještaja pogledajte kod našeg partnera.
Pretraži više smještaja

Često postavljana pitanja

Koji je kapacitet Dolby Theatre?
Dolby Theatre ima kapacitet od 3.400 mjesta.
Gdje se nalazi Dolby Theatre?
Dolby Theatre se nalazi u gradu Hollywood, Sjedinjene Američke Države, 6801 Hollywood Blvd.
Koji je sljedeći događaj u Dolby Theatre?
Sljedeći događaj u Dolby Theatre je The Nutcracker (Balet), dana subota, 19. prosinca 2026..
Gdje kupiti karte za Dolby Theatre?
Karte za događaje u Dolby Theatre dostupne su preko Viagogo.
Gdje pronaći smještaj uz Dolby Theatre?
Smještaj u gradu Hollywood i okolici dostupan je preko hotelskih i apartmanskih partnera u svim cjenovnim kategorijama.

Napomena: U pripremi ovog sadržaja korišteni su alati umjetne inteligencije. Sadržaj je urednički pregledan prije objave.

Newsletter — top događaja tjedna

Jedan email tjedno: top događaji, koncerti, sportski susreti, alarmi pada cijene. Ništa više.

Bez spama. Odjava jednim klikom. GDPR compliant.